Kilka słów o tuszach do rzęs

Długie, gęste i zalotnie podkręcone rzęsy powiększają oczy i wypogadzają twarz. Działają jak najlepszy zabieg liftingujący. Jakie kolory maskary wybrać? Jaka szczoteczka będzie najlepsza?

Kształt szczoteczki

Maskary mają bardzo różne, czasem bardzo dziwne kształty. Niektóre są stosowane od lat przez producentów tuszów do rzęs. Potrafią zdziałać bardzo wiele, jeśli dobrze dobierzemy ich kształt. Szczoteczka w maskarze może być:

  • wygięta w kształt litery C. Idealnie sprawdza się w przypadku rzęs, które rosną prosto. Unosi włoski maksymalnie do góry i podkręca je prawie tak skutecznie jak zalotka. Maskara z taką szczoteczką jest doskonałym wyborem dla kobiet, które mają małe oczy. Sprawdza się także przy opadających powiekach;
  • spiralna. Świetnie sprawdzi się, gdy mamy rzadkie i cienkie rzęsy. Oddzieli każdy włosek, doda rzęsom objętości;
  • beczułkowata składająca się z włókien różnej długości. Taką szczoteczką można precyzyjnie pomalować bardzo krótkie rzęsy. Można je też wydłużyć nawet o 2 milimetry unikając przy tym ich obciążenia. Rzęsy pomalowane taką szczoteczką wyglądają bardzo naturalnie.

W niektórych tuszach są szczoteczki, które dają się przekręcać. W zależności od pozycji można nimi pogrubić lub wydłużyć rzęsy.

Jaki kolor wybrać?

Większość Polek najchętniej wybiera tusz do rzęs w czarnym kolorze. Wśród tuszów są jednak i takie w innych kolorach. Wyjątkowy efekt można osiągnąć wybierając kolor maskary dopasowany do typu urody. Brunetki o niebieskich lub ciemnych oczach i jasnej cerze mogą używać maskary nie tylko czarnej, ale również grafitowej lub fioletowej. Szatynkom o jasnych oczach i jasnej cerze oraz blondynkom polecamy tusz brązowy, niebieski lub grafitowy. Brunetkom i szatynkom o ciemnych oczach i śniadej cerze do twarzy będzie, gdy pomalują rzęsy tuszem w kolorze czarnym, granatowym i grafitowym. Szatynki z jasnymi oczami i brzoskwiniową cerą mogą używać ciemnobrązowej, niebieskiej lub zielonej maskary. Rudowłosym kobietom do twarzy będzie z rzęsami w kolorze ciemnobrązowym i ciemnozielonym.

Dodaj komentarz