Jeździsz za granicę? Wykup dodatkowe ubezpieczenie

Jazda po krajowych drogach wymaga od kierowcy posiadania obowiązkowego ubezpieczenia OC. Ubezpieczenie OC powinny mieć tez auta jeżdżące po drogach zagranicznych. Jednak standardowe OC nie obowiązuje zagranicą.

Jeśli spowodujemy wypadek poza granicami Polski, zdarzyć się może, że z własnej kieszeni będziemy musieli pokryć wszystkie jego koszty. A to niemały wydatek. Dlatego przy częstych wyjazdach zagranicznych warto zadbać o to, by nasz samochód posiadał zieloną kartę OC. To ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które działa za granica. Dzięki niemu możemy być pewni, że w razie jakiegokolwiek wypadku, to ubezpieczyciel poniesie za niego odpowiedzialność finansową.

Dodatkowe ubezpieczenie obowiązujące za granicą

Systematyczne, czy sporadyczne, ale powtarzające się wciągu roku wyjazdy za granicę, powinny nas skłonić do wykupienia również innego rodzaju dodatkowego ubezpieczenia samochodu. Przydatne może okazać się assistance za granicą. Dzięki temu dowolnemu ubezpieczeniu nie będziemy musieli się martwić, jeśli po drodze samochód odmówi nam posłuszeństwa. Ponieważ nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może zepsuć się w naszym samochodzie, takie ubezpieczenie daje nam pewność, że uzyskamy pomoc, gdy będziemy jej potrzebować. Pomoc assistance należy nam się również bardziej prozaicznych przyczyn.

Ubezpieczenia autocasco

Pęknięta opona czy brak paliwa, z tym również nie zostaniemy sami. Częste wyjazdy zagraniczne są okazją, by kupić także ubezpieczenie AC. Czy możemy być pewni, że korzystając, po drodze z oferty przydrożnej restauracji, samochód nie zostanie nam ukradziony? Niestety, nie mamy. Ubezpieczenie autocasco obejmuje swoja ochrona i takie przykre wydarzenia. Wyjeżdżając za granicę warto pomyśleć i o dodatkowym ubezpieczeniu dla siebie. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne na czas pobytu za granicą, to ubezpieczenie, które powinniśmy mieć. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć tego, co nas spotka. Jeśli będziemy mieli kłopoty ze zdrowiem, za granica będziemy musieli zapłacić za udzielona pomoc medyczną. Ubezpieczenie się pozwoli nam tych kosztów uniknąć.

Dodaj komentarz