Jakie ubezpieczenie na wyjazd zagraniczny?

Ubezpieczenie w podróży to jeden z niezbędnych elementów, w który warto jest się wyposażyć przed wyjazdem. Jest to bardzo ważną kwestią, której w żadnym wypadku nie należy bagatelizować. Zdając sobie sprawę z dużego znaczenia tego typu produktów znacznie bezpieczniej będziemy czuć się podczas wyjazdu.

W wielu firmach ubezpieczeniowych do wyboru mamy kilka rodzajów polis turystycznych. Możemy skorzystać z ochrony podczas wyjazdu jednorazowo lub wykupić ubezpieczenie całoroczne. Ubezpieczenie całoroczne działa podczas wszystkich wyjazdów zagranicznych – często warunkiem jest, że nie mogą one trwać dłużej niż 1 miesiąc. Wykupienie polisy rocznej zwykle opłaca się już w przypadku osób wyjeżdżających za granicę częściej niż dwa razy w roku – o ile podróże trwają ok. 1 tygodnia każda oraz w przypadku większej ilości krótszych wyjazdów.

Całoroczna ochrona ubezpieczeniowa

W zamian za stosunkowo niewysoką składkę jesteśmy w stanie zyskać ochronę ubezpieczeniową na cały rok na całym świecie bez limitu zwrotu kosztów leczenia. Osoba między 17 a 36 rokiem życia będzie zmuszona zapłacić za polisę roczną stosunkowo niedużo. Dla osób w wieku 37-59 lat roczna składka wyniesie jest inna aniżeli dla starszych. Warto również wspomnieć, że począwszy od drugiego roku ubezpieczenia, za prestiżową roczną polisę płacimy 30% mniej.

Kiedy opłaca się wykupić ubezpieczenie turystyczne?

Ubezpieczenie podróżne opłaca się wykupić również na dłuższe pobyty za granicą. Jest to doskonały substytut międzynarodowego ubezpieczenia zdrowotnego, które nie dość, że jest dużo droższe, to trzeba je zawrzeć już na cały rok. Z kolei w przypadku wyjazdów trwających 2, 3 lub 6 miesięcy, trzeba wykupić polisę na cały okres pobytu za granicą, chyba, że ma się zamiar wracać do kraju przynajmniej raz w miesiącu. Wiele cennych informacji w temacie będziemy w stanie dostać już od blokera ubezpieczeniowego, z którego pomocą będziemy mogli dokonać wyboru najlepszego rozwiązania ze wszystkich dostępnych. Zdecydowanie warto jest skorzystać ze wsparcia, jakie oferuje.

Dodaj komentarz