Jakie są ubezpieczenia samochodów?

Ubezpieczenia dla właścicieli samochodów cieszą się w naszym kraju bardzo dużą popularnością. Wynika to z faktu, iż większości właścicieli aut zależy na tym, aby możliwie jak najlepiej chronić zarówno swój pojazd, jak i siebie. Jakie polisy oferują towarzystwa ubezpieczeniowe właścicielom samochodów?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Jest to ubezpieczenie, które każdy właściciel zarejestrowanego w Polsce samochodu powinien wykupić w pierwszej kolejności. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe nie tylko dla właścicieli samochodów, ale wszystkich pojazdów mechanicznych, które zostały dopuszczone do ruchu. Polisa OC chronią kierowcę auta przed koniecznością wypłacania odszkodowania z własnej kieszeni w razie, gdy wyrządzi szkody innym uczestnikom ruchu. Kupiona w Polsce polisa OC honorowana jest w większości krajów europejskich. Polisa ważna jest przez 12 miesięcy; za brak OC grożą wysokie kary.

Polisa Autocasco

To ubezpieczenie, którego kierowcy nie muszą kupować. Bardzo wielu właścicieli samochodów decyduje się jednak kupić AC. Szczególnie chętnie polisę AC kupują właściciele nowych samochodów. Zakres ochrony polisy Autocasco każdy właściciel samochodu może dopasować do swoich potrzeb. Najczęściej właściciel samochodów wybierają ubezpieczenie, które zapewnia możliwość otrzymania odszkodowania na wypadek uszkodzenia samochodu podczas kolizji oraz na wypadek kradzieży. Warto widzieć, że im szerszy będzie zakres ochrony, tym cena polisy będzie wyższa. Warto więc zastanowić się przed jakimi zdarzeniami na pewno warto samochód chronić.

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków

Jest to ubezpieczenie, którego właściciele samochodów nie muszą posiadać. Nie oznacza to jednak, że kupienie polisy NNW oznacza stratę pieniędzy. Ubezpieczenie NNW zapewnia ochronę kierowcy oraz pasażerom auta. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają odszkodowania, jeśli na przykład osoby te odniosą uszczerbek na zdrowiu w czasie wsiadania czy wysiadania z samochodu. Wypłata odszkodowania następuje niezależnie od świadczeń z polisy OC.

Dodaj komentarz