Jakich błędów powinniśmy unikać zawierając umowę leasingową?

Leasing aut jest rozwiązaniem tak popularnym i chwalonym, że trudno nawet wyobrazić sobie, że mógłby zakończyć się niepowodzeniem. A jednak, przynajmniej raz na jakiś czas możemy usłyszeć o firmach, które zdecydowały się na taką opcję, teraz jednak nie potrafią poradzić sobie z jej konsekwencjami. Warto więc zadać sobie pytanie o najczęstsze błędy, z jakimi powinniśmy liczyć się wybierając leasing samochodów zamiast ich kupna za gotówkę, czy też sfinansowania z wykorzystaniem kredytu gotówkowego.

Po pierwsze – pośpiech

O tym, że pośpiech jest złym doradcą, słyszał chyba każdy. Dla nikogo zaskoczeniem nie powinno być więc i to, że nie zaleca się go również w świecie finansów. Decydując się na leasing samochodów używanych, tak samo jak na leasing aut nowych, warto więc poznać rynek. Owszem, mamy do czynienia z ofertą skierowaną przede wszystkim do przedstawicieli świata biznesu, nadal jednak konfrontowani jesteśmy z prostymi trickami reklamowymi. Co więcej, sugestywne reklamy działają na naszą wyobraźnię równie skutecznie jak te, które dotyczą kredytów gotówkowych. Wierzymy w to, że znakomita oferta zaraz się skończy, że tylko pozornie wygląda ona nieatrakcyjnie, bo stoją za nią duże zyski i w to, że konkurencja już dawno została w tyle. Podpisujemy uwagę leasingową szybko, często czytając ją jedynie pobieżnie, potem zaś okazuje się, że zgodziliśmy się na warunki, które trudno nam zrealizować.

Po drugie – zła ocena potrzeb

A jednak nawet nie spiesząc się, możemy podjąć decyzję, której będziemy żałować. Jak to możliwe? Winna jest niewłaściwa analiza naszych własnych potrzeb. Firmy takie, jak Santander Consumer Multirent zwykle nie ograniczają się do jednej oferty. Każdy klient może skorzystać z jednej z kilku opcji ułatwiających mu tak spłacanie rat leasingowych, jak i radzenie sobie z innymi formalnościami takimi, jak choćby zakup ubezpieczenia komunikacyjnymi. Jeśli jednak sam klient nie wie, czego potrzebuje, trudno liczyć na to, że znajdzie rozwiązanie, które będzie dla niego rzeczywiście atrakcyjne.

Dodaj komentarz