Jak zawrzeć ubezpieczenie?

Ubezpieczenie podróżne zawierane jest najczęściej przez Internet za pośrednictwem serwisu sprzedażowego dostępnego na stronie internetowej w dziale ubezpieczeń turystycznych. Z tytuły zakupu on-line klient już na wstępie może otrzymać 5% zniżki.

Z kolei cała transakcja wiąże się z dokonaniem płatności prze Internet i wydrukowaniem polisy – co w zasadzie nie trwa dłużej niż 10-15 minut. Ubezpieczenie w podróży może zacząć działać już od dnia następnego. Taką umowę może zawrzeć również osoba już przebywająca za granicą? Podobne kwestie są do sprawdzenia w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia, ponieważ tam zawarte są informacje na temat daty wejścia w życie danego ubezpieczenia.

Kiedy zaczyna działać ubezpieczenie turystyczne?

Bardzo często okazuje się, że ubezpieczenie turystyczne zaczyna działać dopiero po 3 dniach od zawarcia umowy. Z polisą w kieszeni masz zagwarantowane następujące korzyści: całodobowa pomoc w nagłych przypadkach, nieograniczona suma ubezpieczenia, bezpośrednio opłacone wszystkie rachunki szpitala, dostęp do konsultantów medycznych, swobodę wyboru lekarza i szpitala, pełna ochronę ubezpieczeniową bez udziału własnego, profesjonalną i sprawną obsługę roszczenia o zwrot wydatków, ochronę ubezpieczeniową na całym świecie, bez względu na to, czy podróżujesz dla przyjemności, w związku ze studiami, czy też w interesach, brak ograniczeń z tytułu uprawiania sportu lub zawodu wysokiego ryzyka – z wyjątkiem uprawiania sportów motorowych.

Kiedy możemy liczyć na bezpłatne ubezpieczenie dzieci?

Ponadto możesz liczyć też na bezpłatne ubezpieczenie dzieci w wieku poniżej dwóch lat, ochronę ubezpieczeniową obejmująca nawet skutki aktów terroryzmu. W ramach ubezpieczenia w podróży bardzo często ubezpieczyciel udostępnia stronę internetową, gdzie znaleźć można informacje przydatne w podróży, m.in. dotyczące ognisk chorób, kwestii bezpieczeństwa i szczepień. Zdecydowanie warto jest zapoznać się z informacjami, które są w niej zawarte – a w ten sposób dostaniemy ważne dla nas informacje.

Dodaj komentarz