Jak ubezpieczyć mieszkanie?

Kupiliśmy mieszkanie i co dalej? Pewnie trzeba zrobić remont. Mały lub generalny, ale trzeba. Należy również kupić meble, żeby w nowym mieszkaniu móc normalnie funkcjonować. Ale trzeba zrobić coś jeszcze.

Trzeba pomyśleć o ubezpieczeniu. Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Jest na to kilka możliwości. Przede wszystkim polisę mieszkaniową możemy wykupić w tradycyjnej placówce towarzystwa ubezpieczeniowego. Możemy ja kupić również w biurze zajmującym się usługami ubezpieczeniowymi (wielu rożnych firm naraz). Możemy także wykupić takie ubezpieczenie za pośrednictwem Internetu. Wszystko zależy od tego, ile czasu chcemy na to poświęcić.

Jak wybrać ubezpieczenie?

Jeżeli mamy czas, by jeździć po poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych, możemy to robić. Jeśli mamy ograniczona ilość czasu, lepiej wybrać usługi ubezpieczeniowe, gdzie sprzedaje się produkty wielu różnych ubezpieczycieli. Gdy, z kolei, nie mamy ani czasu, ani ochoty biegać po mieście za polisa ubezpieczeniową, najlepszym wyjściem będą ubezpieczenia online. Ubezpieczenie mieszkania nie jest sprawa trudną. Trzeba określić, jaka kwota świadczenia gwarancyjnego, byłaby dla nas interesująca. Z niej bezpośrednio wynika wysokość składki, która będziemy musieli zapłacić.

Metraż mieszkania, a wysokość ubezpieczenia

Często o jej wysokości decyduje metraż mieszkania. Wiadomo, im większe, tym więcej warte, tym większe musi być ubezpieczenie. Orientacyjna wysokość składki ubezpieczenia mieszkania może nam pomóc wyliczyć ubezpieczenie mieszkania kalkulator. Działa on na tej samej zasadzie, jak wszystkie inne kalkulatory ubezpieczeń online. Na podstawie udzielonych przez nas informacji, wylicza odpowiednią składkę. Na jej wysokość wpływa również sposób jej opłacenia. Składki, deklarowane do jednorazowej zapłaty, są zwykle niższe. Często opłacalnym jest ubezpieczenie mieszkania zaraz przy wykupywaniu polisy samochodu. Zwykle przy łączeniu oferty, zakupie kilku polis jednocześnie, towarzystwa są w stanie zaproponować korzystne zniżki. Ubezpieczenie mieszkania naprawdę jest łatwe i nie powinno nikomu sprawić większych trudności.

Dodaj komentarz