Jak działa ubezpieczenie assistance?

Samochód, którym jeździmy może posiadać wiele polis ubezpieczeniowych. Koniecznością jest posiadanie polisy OC. OC samochodu to ubezpieczenie obowiązkowe. Każda inna polisa to już polisa dodatkowa.

Od indywidualnych potrzeb zależy, na jaką się zdecydujemy. Niekiedy wykupienie polis w pakiecie jest korzystniejsze. Dlatego wykupując polisę OC na kolejny rok, warto wziąć pod uwagę i inne, dobrowolne ubezpieczenia. Do najczęściej dokupywanych ubezpieczeń należy niewątpliwie ubezpieczenie NNW. Po nie, razem z OC sięga, znaczna ilość ubezpieczających.

Kiedy działa ubezpieczeni OC?

O popularności tego ubezpieczenia decyduje w znacznej mierze jego charakter. Ubezpieczenie OC zaczyna działać w przypadku wypadków i kolizji drogowych. Zdejmuje z nas odpowiedzialność cywilna za poczynione szkody i w wypadku drobnych stłuczek. Niekiedy jednak, rezultatem takich wydarzeń są nie tylko uszkodzenia samochodu. Niekiedy, obrażeń i uszczerbków na zdrowiu doznają i uczestniczący w nich ludzie. Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie, które gwarantuje wypłatę świadczeń w przypadku obrażeń poniesionych w wyniku wypadku. Czy są to obrażenia małe czy duże, dzięki NNW, istnieje szansa na odszkodowanie. Szczególne znaczenie ma to wtedy, gdy urazy są naprawdę znaczące.

Kupno ubezpieczenia assistance

Dodatkowa forma ubezpieczenia komunikacyjnego jest ubezpieczenie assistance. Jest ono rozwiązaniem dla osób, które dużo jeżdżą, ale i dla takich, dla których działanie samochodu, to czarna magia. Assistance jest dla motoryzacyjnych laików. To rodzaj polisy, w ramach której otrzymamy pomoc, w przypadku awarii samochodu. Pomoc zostanie nam udzielona również wtedy, gdy przebije nam się opona lub zabraknie nam paliwa. Jeśli awaria samochodu będzie poważna, ubezpieczenie gwarantuje nam zapewnienie auta zastępczego, na czas trwania naprawy. To naprawdę ułatwiająca życie kierowcy polisa. Nie jest ona najdroższa, a przy częstych wyjazdach, naprawdę się sprawdza. Wtedy, kiedy samochód jest niezbędny, jest ona niezwykle pomocna. Nie musi nas martwić to, że przez zepsuty samochód, nie załatwimy ważnej dla nas sprawy. Assistance zapewniając nam auto zastępcze, sprawia, że nasze życie toczy się ustalonym rytmem.

Dodaj komentarz