Jak działa krem w przypadku AZS

Na Atopowe Zapalenie Skóry cierpi wedle ostrożnych szacunków nawet co dziesiąte dziecko. Ta przypadłość nie do końca poznana jeszcze przez współczesną medycynę atakuje najczęściej w pierwszym roku życia, a jeśli maluch zostanie pozbawiony właściwej opieki i nie będzie odpowiednio leczony, może być groźna dla zdrowia dziecka.


Skóra małego dziecka znacząco się różni od skóry człowieka dorosłego i trwałą ostateczną formę przybiera dopiero około trzeciego roku życia.

Wcześniej bardzo łatwo się przesusza, traci wilgotność i ulega mechanicznym uszkodzeniom

Wynika to z faktu, że skóra w pierwszych latach życia jest wyjątkowo cienka i nie ma jeszcze w pełni wykształconych gruczołów potowych i łojowych. Nie ma też płaszcza hydrolipidowego, który chroni skórę przed nadmierną utratą wilgoci. Dlatego właśnie do pielęgnacji małego dziecka powinniśmy używać specjalistycznych kosmetyków, które wspomogą organizm w działaniach osłonowych. Wtedy właśnie dochodzi najczęściej do występowania pierwszych objawów AZS. Skóra staję się bardzo sucha i występują na niej zaczerwienienia, które zlokalizowane są szczególnie często na policzkach, owłosionej skórze głowy, kolanach oraz zgięciach stawu kolanowego i ręki.

Jeśli zauważymy takie objawy, przede wszystkim musimy udać się lekarza dermatologa, który potwierdzi lub obali nasze podejrzenia

W przypadku gdy mamy do czynienia z Atopowym Zapaleniem Skóry natychmiast musimy wprowadzić zasady higieny, które pozwolą nam skuteczniej zadbać o skórę dziecka. W tym właśnie momencie przydać nam się może krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Jego głównym zadaniem jest nawilżenie i natłuszczenie skóry. Przez swoje działanie odbudowują płaszcz hydrolipidowy, przez co chroni skórę przed mechanicznymi uszkodzeniami i działaniem substancji zewnętrznych, niekoniecznie dobrych dla skóry dziecka. Dodatkową ich zaletą jest to, że znacząco łagodzą ewentualne podrażnienia i świąd. Są absolutnie bezpiecznie, gdyż tworzone są na bazie wyłącznie naturalnych składników. Nie zawierają też żadnych środków zapachowych, barwników czy substancji pieniących. Ostatecznie mają działanie przeciwzapalne.

Więcej na

Dodaj komentarz