Jak działa kalkulator OC

Wiele osób, zamiast chodzić po agentach ubezpieczeniowych, woli samodzielnie obliczyć wysokość swojej składki na obowiązkowe ubezpieczenie OC. Wszystko, czego potrzebujemy, aby przeprowadzić ten proces w sposób właściwy, to kalkulator ubezpieczenia samochodu oraz dokumenty ubezpieczanego pojazdu, a także nasz dowód osobisty.

Sam kalkulator znajdziemy w Internecie

Program ten znajdziemy na rozmaitych stronach, które związane są z danym towarzystwem ubezpieczeniowym lub ogólnie mówią o ubezpieczeniach komunikacyjnych. Aby skorzystać z programu, nie musimy mieć żadnych wyjątkowych czy specjalistycznych umiejętności. Nie obawiajmy się także tego, że zostaniemy zmuszeni do przeprowadzania skomplikowanych obliczeń. Wszystko uczyni za nas program, a naszym jedynym zadaniem jest wpisywanie odpowiednich danych w żądane przez system miejsca.

Program jest bardzo prosty do obsługi oraz przyjazny dla użytkowników

Wśród wielu danych, które będziemy zmuszeni wpisać, będzie między innymi nasza data urodzenia, numer PESEL, rok uzyskania prawa jazdy czy miejsce zamieszkania. Wszystkie te dane wpływają bowiem na wysokość naszej składki. Oprócz tego konieczne będzie też wprowadzenie danych dotyczących samego samochodu. Najczęściej będzie to pojemność silnika, paliwo, sposób wykorzystanie pojazdu, liczba drzwi, marka oraz model ubezpieczanego samochodu.

Kiedy wszystkie dane zostaną wpisane, to system błyskawicznie obliczy wysokość naszej składki. Korzyści z takiego wykorzystania programu są bardzo czytelne. Przede wszystkim jesteśmy w stanie poznać wysokość naszego wydatku be konieczności wychodzenia z domu. Błyskawicznie poznajemy wysokość samej składki, a co najważniejsze jesteśmy w stanie podpisać umowę przez Internet. To także jest dla nas bardzo korzystne, gdyż niekorzystanie z usług agenta ubezpieczeniowego oznacza dla nas po prostu oszczędności. Towarzystwa ubezpieczeniowe, stosują system zniżek dla tych osób, które ubezpieczą swój samochód przez Internet. Nie muszą wtedy wypłacać stosownej prowizji agentom ubezpieczeniowym.

Oblicz swoją składkę na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

Dodaj komentarz