Jak działa autocasco?

Autocasco to ubezpieczenie dodatkowe. Tradycyjnie zwane AC, jest stosunkowo chętnie wykupywane przez kierowców. Głównie ze względu na to, iż rozszerza ono możliwość ochrony posiadanego auta.

Ubezpieczenie autocasco chroni samochód przed kradzieżą. Zapewnia ochronę przed uszkodzeniami i zniszczeniem. Takich gwarancji nie obejmuje polisa OC. W jej ramach jedynie koszty wynikające ze strat wywołanych stłuczkami, gwarantują wypłatę odszkodowania.

Jaki jest zasięg działania AC?

Zasięg działania AC jest nieco inny. Dzięki tej polisie uszkodzenia samochodu wywołane pożarem czy powodzią staja się podstawą wypłaty odszkodowania. Ubezpieczenie AC obejmuje także straty powstałe w wyniku działania osób trzecich, na przykład otarcia drzwiami na parkingu czy zarysowania celowe. Gwarancje ubezpieczeniowe obejmują również celowe uszkodzenie opon, nie przez kierowcę, ale przy udziale osób trzecich. Jeśli ktoś mieszka w niebezpiecznej dzielnicy, ubezpieczenie AC jest wręcz koniecznością. Ubezpieczenie AC można kupić w każdej firmie ubezpieczeniowej. Jednak nie tylko i wyłącznie tam. Żeby wykupić polisa AC nie trzeba w tym celu odwiedzać agencji ubezpieczeniowej. Można taka umowę zawrzeć przez Internet. Wybierając stronę interesującego nas towarzystwa ubezpieczeniowego, trzeba wybrać opcję polisa AC.

Korzystanie z kalkulatorów ubezpieczeń

Po prostu przy określaniu warunków umowy OC, należy wykorzystać kalkulator AC i przy jego pomocy obliczyć wartość składki, uwzględniającej ubezpieczenie AC. Jej wysokość zależy od zakresu ochrony, jaki nas interesuje. Im jest ona szersza, tym koszt polisy będzie wyższy. Jednak bardzo często, przy jednoczesnym zawieraniu umów OC i AC ubezpieczyciele zapewniają atrakcyjne zniżki. Dzięki czemu, na wykupienie AC decyduje się coraz więcej osób. Są to w większości posiadacze dobrych markowych aut, dla których zachowanie ich w idealnym stanie stanowi priorytet. O posiadanie polisy AC dbają również osoby mieszkające w rejonach, gdzie duże jest ryzyko zalania i powodzi. Dla nich ubezpieczenie jest niekiedy jedyną formą ochrony, jaką mogą zapewnić swojemu samochodowi.

Dodaj komentarz