Jak aplikować podkład?

Podkład można nakładać różnymi sposobami. Każdy z nich ma swoje zalety, ale nie każdy musi odpowiadać wszystkim. Ważne jest, aby przed nałożeniem podkładu dokładnie oczyścić skórę. Niezbędne jest także wklepanie kremu, który ją nawilży. Przed aplikacją odrobinę podkłady wylewamy na dłoń, gdy lekko się ogrzeje, nakładamy go wybierając jeden ze sposobów – przedstawiamy je niżej.

Przy pomocy gąbki

Gąbką można nałożyć podkład bardzo precyzyjnie. Dużą popularnością cieszą się dzisiaj tak zwane beauty blendery czyli gąbeczki, które mają kształt łzy. Korzystając z nich można kosmetyk nałożyć wyjątkowo precyzyjnie szczególnie w okolicach nosa, ust i oczu. Zaletą tych gąbeczek jest także to, że gdy kosmetyku nałoży nam się za dużo, to nadmiar usuniemy bez problemu. Beauty blender sprawdza się zarówno do nakładania płynnego jak i kompaktowego podkładu. Na plus tych gąbeczek można zapisać także to, że można nimi aplikować również korektor czy róż. Gąbka jest bardzo chłonna, zużycie pokładu można zmniejszyć, jeśli przed użyciem zamoczymy ją w wodzie i dobrze wyciśniemy.

Pędzlem

W ten sposób podkład nałożą tylko panie o dużym doświadczeniu, metoda nie jest raczej polecana dla dziewczyn, które dopiero zaczynają się malować. Pędzel do nakładania podkład powinien być stosunkowo twardy i płaski. Linię przy włosach i tak lepiej jest cieniować palcami. Przed aplikacją podkład wylewamy na rękę, moczymy w nim pędzel i nakładamy na twarz przykładając pędzel równolegle do twarzy. W ten sposób osiągniemy najlepszy efekt.

Palcami

To metoda najbardziej prosta, ale także wyjątkowo skuteczna, która do tego daje bardzo naturalny efekt. Pod wpływem ciepłych palców podkład bardzo dobrze się rozprowadza i doskonale stapia ze skórą. To jednak mało precyzyjny sposób aplikacji, palcami można nakładać tylko płynne podkłady. Decydując się na aplikację podkładu palcami pamiętajmy, aby nakładać go w taki sam sposób jak krem. Robimy więc nim kropki na brodzie, nosie i czole i bardzo dokładnie rozcieramy fluid po skórze. 

Dodaj komentarz