Inhalatory na astmę

Inhalatory na astmę

Problemy z astmą są rzeczywiście poważnym kłopotem dla wielu osób. To chyba najbardziej rozpowszechniona choroba przewlekła obecnie znana na świecie i dotycząca milionów ludzi. Również w Polsce jest to jedna z takich chorób, z którą bardzo często można się spotkać.

Dlatego pojawia się pytanie o to jak radzić sobie z astmą. Przede wszystkim jeśli jest to choroba, który ma charakter atopowy a więc będzie np. wynikać z czynników zewnętrznych to najważniejsze będzie ograniczenie ich wpływu na organizm. Nie zawsze będzie to proste, ale zawsze jest możliwe i na pewno warto się o to starać, ponieważ wtedy te przykre ataki związane z astmą na pewno będą ograniczone.

Gdy pojawia się atak astmy

Jeśli już atak astmy się pojawi i nie dało się przed nim ochronić to będzie trzeba podjąć takie działania, dzięki którym będzie można skutecznie ograniczyć przykre dolegliwości z nim związane. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzają się leki wziewne proponowane w specjalnych inhalatorach. To taka opcja, dzięki której będzie można liczyć praktycznie na natychmiastową ulgę w walce z tym problemem.

Jak powinno się wykorzystywać inhalator

Jeśli ktoś będzie chciał wykorzystać inhalator na astmę powinien na początek zapoznać się oczywiście z instrukcję konkretnego produktu. Mogą się bowiem takie inhalatory od siebie różnic i bez tego nie będzie wiadomo jak powinno się je wykorzystać. Oczywiście zawsze trzeba sprawdzić czy inhalator nadal jest ważny, ponieważ produkt przeterminowany może powodować więcej szkody niż pożytku. Każdy inhalator przed użytkiem będzie trzeba wstrząsnąć i w trakcie użytkowania trzymać go pionowo. Jeśli jest to produkt używany pierwszy raz albo kilkanaście dni nie był używany to trzeba go przed włożeniem do ust nacisnąć górną cześć kilka razy. Należy uważać, by nie dostał się do oczu. Przed użyciem wypuszczamy powietrze, odchylamy głowę do tylu i wkładamy końcówkę do ust. Wciskamy górną część i równocześnie biorąc powolny głęboki wdech. Wstrzymujemy oddech na 10 sekund, tak by lek dotarł do płuc. Następnie powoli można wypuszczać powietrze.

Zobacz, jak poprawnie używać inhalatora: http://www.totylkoastma.pl/terapia.html

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *