Informacje o pożyczce gotówkowej, które mogą Ci się przydać

Informacje o pożyczce gotówkowej, które mogą Ci się przydać

Pożyczka gotówkowa (podobnie jak karta VISA, która jest produktem cieszącym się dużą popularnością) jest instrumentem finansowym dostępnym w każdym banku komercyjnym i spółdzielczym, które prowadzą działalność na terenie naszego kraju. Jest to także produkt, którym interesuje się bardzo wiele osób z uwagi na stosunkowo proste procedury przyznawania.

Jaki jest koszt pożyczki gotówkowej?

Najważniejszym kryterium, którym warto kierować się przy wybieraniu pożyczki gotówkowej jest aktualna wysokość oprocentowania – pożyczkę warto brać wtedy, gdy oprocentowanie jest niskie. Niskie oprocentowanie oznacza bowiem, że nie trzeba oddawać do banki znacznie więcej niż to, ile zostało pożyczone. Warto widzieć, że popularną formą zabezpieczenia pożyczki gotówkowej jest obecnie wykupione przez kredytobiorcę ubezpieczenie. Zabezpiecza ono interesy zarówno banku, jak i osoby najbliższe kredytobiorcy. Nie można jednak zapomnieć o tym, że ubezpieczenia podnosi koszt kredytu. W przypadku kredytu z okresem kredytowania krótszym niż 12 miesięcy warto szukać banku, który nie wymaga wykupowania ubezpieczenia.

Inne koszty związane z pożyczką gotówkową

Banki nie są instytucjami charytatywnymi, na pożyczaniu pieniędzy zarabiają. Dlatego też pobierają od kredytobiorców prowizję i marżę. Wysokość prowizji jest bardzo różna, z reguły nie przekracza ona 5 procent. Bardzo często można tez trafić na pożyczkę, w której prowizja wynosi 0 procent. Ale uwaga! Pożyczka z prowizją 0 procent wcale nie musi być mniej kosztowna niż ta z prowizją na przykład 3 procent. Bardzo bowiem często stosowaną praktyką jest obniżanie prowizji, ale w zamian bank podnosi wysokość marży.

W jakim banku?

Pożyczkę gotówkową można wziąć w dowolnym banku. Najlepiej jednak wniosek o pożyczkę gotówkową najlepiej jest złożyć w tym banku, który prowadzi nam rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. W tym właśnie banku liczba formalności, które przyszły kredytobiorca musi dopełnić jest ograniczona do niezbędnego minimum. W „swoim” banku do wniosku o pożyczkę nie ma nawet konieczności dołączania zaświadczenia o zarobkach.

Banki prześcigają się, jeśli chodzi o kolejne propozycje składane klientom. Pożyczka gotówkowa i karta VISA to jedynie niewielki wycinek tego, co możemy w banku otrzymać. Zarówno pożyczka gotówkowa, jak i karta VISA są produktami cieszącymi się obecnie ogromną popularnością.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *