Informacje o kredycie odnawialnym, które mogą ci się przydać

Każdy bank na świecie udziela kredytów. Dla swoich klientów banki przygotowują bardzo bogatą i zróżnicowaną ofertę kredytową. Do kredytów, na które warto zwrócić uwagę należy limit w koncie nazywany popularnie kredytem odnawialnym.

Jakie są zalety tego kredytu?

Uzyskanie kredytu odnawialne jest bardzo proste; można go też dostać o wiele szybciej niż kredyt gotówkowy nie wspominając już o hipoteczny. Kredyt odnawialny jest powiązany z kontem osobistym, bardzo często ta forma kredytowania nazywana jest legalnym debetem. Biorąc pod uwagę to, że linia kredytowa uruchamiana jest przez bank, który prowadzi nasze konto osobiste, nie musimy dołączać do wniosku zaświadczenia o zarobkach. Bank, który prowadzi nasz rachunek osobisty doskonale wie, jakie są nasze zarobki, w każdej chwili może także wejrzeć w historii konta. Kredyt odnawialny możemy otrzymać po złożeniu w banku stosownego wniosku na okres roku. Najczęściej po upływie roku umowa z bankiem przedłużana jest automatycznie. Jeżeli zdecydujemy się zrezygnować z kredytu, musimy pamiętać o wypowiedzeniu umowy z zachowaniem stosownych terminów. O tym, jak wysoki limit otrzymamy zależy od tego, ile wpływa co miesiąc na nasze konto. W większości przypadków zadłużenie w ramach kredytu odnawialnego jest spłacane w sposób automatyczny: ze środków, które wpłyną na konto, bank automatycznie pobierze kwotę, na którą zadłużyliśmy się. W efekcie nastąpi odnowienie kredytu, znów będziemy mogli dysponować całym przyznanym nam przez bank limitem.

O tym trzeba pamiętać

Oprocentowanie kredytu odnawialnego jest niższe niż np. kredytu gotówkowego. Do tego odsetki bank nalicza nam tylko od kwoty, którą wykorzystaliśmy, a nie od całości przyznanego limitu. W niektórych bankach odsetki nie są w ogól naliczane, jeśli saldo na rachunku było ujemne przez bardzo krótki czas. Pamiętajmy, że raz w roku ban pobierze prowizję od limitu, który nam przyznał. Również, gdy zdecydujemy się na prolongatę kredytu lub poprosimy o podwyższenie limity, będziemy musieli za to zapłacić. 

Dodaj komentarz