Gres: idealne rozwiązanie na podłogę w salonie

Płytki ceramiczne to od lat bardzo popularny materiał do dekoracji ścian i podłóg w kuchniach i łazienkach. Coraz częściej płytki ceramiczne pojawiają się także w salonach. Rodzajem płytek, który świetnie pasuje do salonów jest gres. Są to płytki ceramiczne wyjątkowo twarde i wytrzymałe. Na podłogę z gresu w salonie najczęściej decydują się osoby, które wybrały nowoczesne ogrzewanie podłogowe.

Płytki gresowe stały się bardzo popularne, stąd też ich oferta jest w sklepach coraz bardziej interesująca

Są więc świetną alternatywą dla tradycyjnego parkietu czy modnych paneli podłogowych. Zaletą gresu jest to, że można z niego ułożyć posadzkę, która będzie pasowała do każdego salonu niezależnie czy będzie to pomieszczeniu urządzone w stylu klasycznym, czy nowoczesnym.

Płytki gresowe dostępne są w bardzo bogatym wyborze kolorów. Cieniowane beżowe płytki to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą mieć podłogę łatwą do utrzymania w czystości. Stawiając na płytki w kolorze naturalnym, możemy być pewni, że zatuszują on niewielkie zabrudzenia. Do tego wybierając płytki w naturalnym kolorze będziemy mieli większą swobodę w wyborze mebli i  dodatków. Do takich płytek będą pasować naturalne materiały (np. surowe drewno), tradycyjne lub nowoczesne meble. Płytki w bardzo jasnych kolorach – na przykład białe – to także doskonały sposób na optyczne powiększenie małego salonu. Od białej podłogi będzie odbijało się światło czyniąc pomieszczenie znacznie większym niż jest w rzeczywistości.

Inne kolory, które sprawdzą się na podłodze w salonie to brązy i różne odcienie szarości.

Gresy są dzisiaj bardzo popularne, dlatego pojawiają się płytki o bardzo ciekawym wzornictwie, w bardzo różnych formatach i różnorodnych fakturach. Pojawia się mnóstwo płytek gresowych, które bardzo realistycznie imitują deski, parkiet, trawertyn lub piaskowiec. Jeśli chodzi o formaty płytek gresowych, to ich proponują nam na przykład wielkoformatowe rektyfikowane płytki, które łączy się tak, że fuga może być zbędna.

Dodaj komentarz