Gdzie najlepiej ubezpieczyć mieszkanie?

Mieszkanie, by było funkcjonalne, musi być umeblowane. Jeśli wyposażymy je w markowy sprzęt i wysokogatunkowe meble, warto pomyśleć o tym, jak ten cały nasz dobytek zabezpieczyć.

Drzwi z dobrym zamkiem niekiedy nie wystarczą. Dobrze jest zastanowić się nad ubezpieczeniem mieszkania. Wykupienie polisy, ubezpieczenia mieszkania, nie zabiera dużo czasu i nie wymaga specjalnych przygotowań. Jednak jest niezbędne, by zabezpieczyć je przed okolicznościami, które mogą niekorzystnie wpłynąć na jego stan. Warto przewidywać takie sytuacje i zapewnić sobie ochronę, jaką zapewnia ubezpieczenie.

Podstawowy produkt ubezpieczeniowy

Ubezpieczenie mieszkań znajduje się w ofercie wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych. To jedno z częściej wykupywanych ubezpieczeń. Obok ubezpieczeń komunikacyjnych i na życie stanowi jeden z podstawowych produktów ubezpieczeniowych. Jak zawrzeć polisę ubezpieczeniową na mieszkanie? Gdzie ubezpieczyć mieszkanie? Możliwości jest kilka. Przede wszystkim można wybrać się do firmy lub agencji ubezpieczeniowej. Tam, dzięki rozmowie z agentem, można ustalić zakres gwarancyjny polisy, zadecydować o wariancie ochrony (rozszerzony czy podstawowy). Można zdecydować się na samo ubezpieczenie lokalu, ale można również ubezpieczyć jego wyposażenie.

Ubezpieczenie wyposażenia mieszkania

Takie rozwiązanie jest korzystniejsze, gdyż ewentualne zniszczenia, które dotkną mieszkanie, na przykład przez zalanie, będą rozpatrywane jako podstawa wypłacenia odszkodowania. Przy ubezpieczeniu wyposażenia, odszkodowanie będzie wyższe, gdyż zniszczone wyposażenie również będzie podlegało ochronie. Jeśli chcemy samodzielnie przekonać się o wysokości składki, jaką trzeba opłacić, ubezpieczając mieszkanie, można wykorzystać ubezpieczenie mieszkania online. Znajdujące się tam kalkulatory, pozwolą oszacować wysokość składki ubezpieczeniowej. Jej wysokość zależy od rozmiarów mieszkania i od sugerowanej jego wartości. Mieszkania większe wymagają zazwyczaj nieco wyższych polis, niż maleńkie kawalerki. Tak czy inaczej, i jedne i drugie, ubezpieczone być powinny. Zawierając umowę ubezpieczenia mieszkania, warto w niej uwzględnić również ryzyko włamania. Nie wszystkie standardowe polisy, to ryzyko uwzględniają.

Dodaj komentarz