Dobra polisa wakacyjna

Obecnie coraz więcej osób jest świadomych tego, że przed wyjazdem na wakacje warto zatroszczyć się również o własne bezpieczeństw. Polisa ubezpieczeniowa wydaje się być rozwiązaniem idealnym. Warto jednak wiedzieć, że dostępne dzisiaj polisy znacznie się od siebie różnią. Wskazać można ich podstawowe elementy składowe, jak i te, które uznać można za dodatkowe. Poniżej przedstawiamy elementy, które może obejmować polisa turystyczna.

Opcje podstawowe:

  • Każda dobra polisa turystyczna zapewnia ubezpieczenie:
  • kosztów leczenia
  • NNW
  • Assistance

Ubezpieczenie kosztów leczenia jest bez wątpienia najważniejszą składową każdej polisy turystycznej. Gwarantuje bezpłatny dostęp do pomocy medycznej. Wartość tej części polisy powinna być na tyle wysoka, aby skorzystać można było z transportu medycznego. Ubezpieczenie kosztów leczenia gwarantuje także wykonanie niezbędnych w danym przypadku badań. Warto pamiętać, że im wyższe ubezpieczenie kosztów leczenia tym oczywiście lepiej.

Ubezpieczenie NNW to ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków. Gwarantuje wypłatę odszkodowania, kiedy przydarzy się nam wypadek i na przykład złamiemy rękę. Pozyskane w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na rehabilitację lub na przykład lżejszy opatrunek.

Ubezpieczenie Assistance coraz częściej dołączana jest gratis do polisy. To świetna opcja dla osób podróżujących samochodem, które zawsze chcą czuć się naprawdę bezpiecznie.

Opcje dodatkowe

Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma do zaoferowania również opcje dodatkowe, o które można rozszerzyć swoją polisę. Do tych najważniejszych zalicza się:

  • ubezpieczenie bagażu
  • ubezpieczenie OC
  • ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu

Zdecydowanie najwięcej osób decyduje się na ubezpieczenie rezygnacji z wyjazdu. Wykupienie tej opcji dodatkowej sprawi, że w momencie, kiedy wyjazd będziemy musieli odwołać, ubezpieczyciel wypłaci nam pieniądze. To świetna opcja dla tych, którzy nie chcą obawiać się straty pieniędzy.

Polisa turystyczna zapewnia bezpieczeństwo na wakacjach. Z całą pewnością nie warto na niej oszczędzać.