Czy warto zdecydować się na leasing firmowego samochodu?

Na polskim rynku finansowym pojawiają się nowe rozwiązania. Do tych, które zaczynają cieszyć rosnącą popularnością należy leasing. Przedmiotem leasingu może być niemal wszystko, najczęściej jest on jednak kojarzony z samochodami.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Leasing na samochód to alternatywne rozwiązanie dla kredytów bankowych. Z przygotowanej przez jedną z wiodących firm leasingowych oferty mogą skorzystać zarówno właściciele małych, rodzinnych firm, jak i osoby zarządzające średniej wielkości firmą. Leasing samochodów to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Na pewno jedną z nich jest to, że po podpisaniu umowy leasingowej nie zmniejsza się zdolność kredytowa przedsiębiorstwa. W ofercie firmy leasingowej jest tylko jeden z rodzajów leasingu. Jest nim leasing operacyjny. Jest on wyjątkowo korzystny dla przedsiębiorców z kilku powodów. Na pewno plusem leasingu operacyjnego jest to, że nie trzeba płacić całego podatku VAT od razu przy podpisywania umowy i przy wpłacaniu raty inicjalnej. Jest on doliczany do każdej kolejnej raty. Plusem jest także to, że w koszty uzyskania przychodu przedsiębiorcy mogą wliczyć naprawdę sporo wydatków ponoszonych w związku z utrzymaniem samochodu będącego przedmiotem leasingu.

Kto może skorzystać z oferty?

Leasing samochodowy to propozycja skierowana do przedsiębiorców. Z oferty mogą skorzystać zarówno małe, jak i średniej wielkości firmy. Jest to oferta, z której mogą skorzystać również klienci korporacyjni. Przedsiębiorcy mogą wziąć w leasing zarówno nowe, jak i używane samochody. Przedmiotem umowy leasingowej mogą być nie tylko samochody osobowe, ale także dostawcze i ciężarowe. Oferta obejmuje także motocykle. Warto wiedzieć, że właścicielem pojazdu w leasingu operacyjnym jest leasingodawca – firma, która jest leasingobiorcą nie może więc dokonywać odpisów amortyzacyjnych.

Leasing samochodów to rozwiązanie, które wśród polskich przedsiębiorców cieszy się coraz większą popularnością. Leasing jest znakomitą alternatywą dla bankowych kredytów.