Czy leasing auta to dobre rozwiązanie?

Dzisiaj na wyposażeniu praktycznie każdej firmy znajduje się samochód. Możliwości sfinansowania firmowego auta jest obecnie co najmniej kilka. Do tych, które naprawdę warto wziąć pod uwagę należy leasing. Na czym rozwiązanie to polega?

Kto oferuje leasing samochodów?

Leasing auta to rozwiązanie dla tych przedsiębiorców, którzy nie są w stanie sfinansować zakupu ze środków własnych. Rozwiązanie to jest doskonałą alternatywą bankowego kredytu, ale w przeciwieństwie do niego nie wiąże się z obniżeniem zdolności kredytowej. Jest rozwiązaniem coraz bardziej popularnym. Leasingiem pojazdów zajmuje się więc wiele firm. Do tych bardziej znanych i cieszących się dobrymi opiniami należy Santander Consumer Multirent powiązany z bankiem Santander Consumer. W firmie SCM przedmiotem leasingu mogą być nie tylko nowe, ale także używane pojazdy. Jeśli chodzi o te używane, to ich wiek nie przekracza 5 lat. Co więcej, przedmiotem leasingu mogą być zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze o całkowitej masie dopuszczalnej 3,5 t.

Czy jest to dobre rozwiązanie?

Leasing samochodów dostępny jest w dwóch rodzajach. Na rynku funkcjonuje leasing finansowy i operacyjny. Firma Santander Consumer Multirent specjalizuje się tylko w leasingu operacyjny. Różnice między tymi dwoma rodzajami leasingu związane z kwestiami podatkowymi. Na pewno dla przedsiębiorców bardziej korzystny jest leasing operacyjny. Daje on im możliwość wliczenie w koszt uzyskania przychodu wszystkich kosztów związanych z wyleasingowanym pojazdem. W te koszty mogą wliczyć przykładowo pierwszą wpłatę oraz poszczególne raty. Dodatkowo po zawarciu umowy leasingowej z firmą SCM klienci mogą skorzystać z pakietu usług dodatkowych, na który składa się ubezpieczenie, karta paliowa i e-Platforma. Oferta Santander Consumer Multirent skierowana jest do firm różnej wielkości.

Leasing samochodów pozwala stworzyć lub wymienić firmową flotę samochodów osobowych lub dostawczych. Daje przedsiębiorcom wiele korzyści. Jest rozwiązaniem, które przynajmniej warto rozważyć.