Czy komin systemowy można zamontować w domku z drewna?

Pozornie wydawać się może, że drewniany domek i kominek to rozwiązania, które wzajemnie się wykluczają. Rzeczywistość weryfikuje jednak to stwierdzenie dowodząc, że jest to jak najbardziej możliwe, należy jednak zadbać o odpowiedni komin – bezpieczny i funkcjonalny.

Jaki komin wybrać?

Kominek to narzędzie grzewcze, które bez obawy można zamontować w drewnianym domku, zakładając, rzecz jasna, że instalacja dopełniona jest odpowiednim rozwiązaniem kominowym.

Wiele osób staje w tym momencie przed dylematem, którą alternatywę wybrać – system kominowy, czy tradycyjny komin?

W drewnianym domku obowiązkowo należy zainstalować kominek zamknięty, który ograniczy ryzyko zaprószenia ognia. Dopełnieniem wspomnianego modelu jest odpowiedni system kominowy, dostosowany do potrzeb kominka oraz drewnianego domku.

Na korzyść systemów kominowych przemawia w tym przypadku fakt, że wszystkie elementy wykonane zostały z wykorzystaniem technologii prefabrykacji, dzięki czemu zapewniają optymalną szczelność oraz wysoką jakość wykonania, przekładającą się automatycznie na szeroko rozumiane bezpieczeństwo użytkowania.

Oblicz cenę komina – http://www.systemykominowe.pl/kalkulator.html

Komin dobrany do ogrzewania

Godny podkreślenia jest także fakt, że systemy kominowe są kompatybilne praktycznie ze wszystkimi urządzeniami grzewczymi, dzięki czemu bez problemu można zainstalować wkład kominkowy z płaszczem wodnym, umożliwiając tym samym ogrzewania za pośrednictwem kominka wszystkich pomieszczeń, które znajdują się w budynku. Istnieje także możliwość wykorzystania wkładu kominkowego z systemem dystrybucji gorącego powietrza (DGP).

Niepodważalną zaletą systemów kominowych jest idealna szczelność modelu, a także wieloletnia gwarancja na elementy ceramiczne.

Wybierając system kominowy należy zwrócić szczególną uwagę na jego parametry techniczne, w szczególności odporność na bardzo wysokie temperatury, a także dodatkowe zabezpieczenia o charakterze stricte technicznym. Ważna jest także jakość urządzenia, której potwierdzeniem są przede wszystkim europejskie certyfikaty CE.

Ponadto należy zwrócić uwagę na to, czy elementy, przez które wydostaje się ciepłe powietrze, zostały odpowiednio od drewnianych części konstrukcyjnych.

Dodaj komentarz