Co może puder

Sięgając po puder możemy perfekcyjnie wykończyć makijaż. Możemy go również wykorzystać do poprawienia makijażu w ciągu dnia. Ale dzisiaj są pudry, które mogą znacznie więcej.

Zmatowi skórę

Zmatowanie skóry jest głównym zadaniem pudru. W tej roli najlepiej sprawdzają się pudry sypki. Transparenty będzie pasował do każdej karnacji. Sypki puder nie ma właściwości kryjących, ale dzięki niemu skóra przez kilka godzin na pewno nie będzie błyszcząca. Do jego nałożenia przy porannym makijażu niezbędny jest duży pędzel. Nadmiar kosmetyku należy strzepać. Puder aplikujemy od środka twarzy przesuwając się na zewnątrz. Poprawki w ciągu dnia najlepiej jest wykonywać sprasowanym pudrem, którego odcień zbliżony jest do koloru podkładu lub karnacji.

Odświeży cerę

W tej roli wykorzystać można pudry z rozświetlającymi drobinkami. Zostały one stworzone specjalnie z myślą o poszarzałej, ziemistej cerze. Zdrowy, promienny wygląd można uzyskać wybierając puder w kulkach w kolorze fioletowym i różowym. Taki puder sprawdzi się również jako róż.

Ukryje niedoskonałości

Drobne niedoskonałości ukryje puder mineralny. To bardzo dobry kosmetyk, gdy spieszymy się i nie mamy czasu na nakładanie kilku różnych kosmetyków. Z reguły puder mineralny ma sypką postać. Nakładamy go pędzlem wciskając w skórę okrągłymi ruchami. Puder mineralny doskonale sprawdza się do cery wrażliwej. Drobne niedoskonałości można ukryć również pudrem kompaktowym. Dzięki temu, że w ich składzie jest więcej pigmentów, lepiej maskują przebarwienia. Spośród wszystkich rodzajów pudrów są najlepiej widoczne, nakładamy je bardzo dokładnie i z umiarem.

Przedłużą opaleniznę

Taki efekt można osiągnąć dzięki pudrom brązującym. Mogą one mieć klasyczną postać, ale mogą też mieć postać kulek w różnych odcieniach brązu. Nakładamy je pędzlem z umiarem, aby nie nadać twarzy nienaturalnego wyglądu. Puder brązujący sprawdzi się do poprawienia zarówno koloru jak i owalu twarzy. Latem śmiało możemy zastąpić nim róż.

Dobry puder może naprawdę wiele.

Dodaj komentarz