Aranżujemy kuchnię: płytki oraz kafelki

Wśród rozwiązań aranżacji wnętrz, które od dawna są modne i nie zanosi się na to, aby coś w tym względzie miało się zmienić wymienić należy płytki ceramiczne. Obecnie w sprzedaży dostępne są różne rodzaje płytek, co każdemu daje szansę na wybranie tych idealnie wpisujących się w indywidualny gust. Wśród płytek znajdziemy te idealne zarówno na ściany, jak i podłogi. Zobaczmy, co proponują nam sprzedawcy, co brać pod uwagę, chcąc kupić płytki.

Kuchnia to dość specyficzne pomieszczenie w naszych domach

Panuje w niej nie tylko większa niż gdzie indziej wilgotność powietrza, ale również dużo łatwiej o powstawanie zabrudzeń. Dlatego płytki ceramiczne w kuchni powinny dobrze znosić wilgoć, a jednocześnie być odporne na powstawanie plam. Na szczęście dzisiaj kupno takich płytek nie stanowi żadnego problemu. Tym, na co bez wątpienia warto zwrócić uwagę, jeśli chodzi o płytki do kuchni (te mające znaleźć się na podłodze), jest to, jak są śliskie. Przenosząc naczynia pełne gorącej zupy czy innej potrawy, należy myśleć o własnym bezpieczeństwie. Dlatego w kuchni zdecydowanie lepiej sprawdzają się płytki podłogowe o przynajmniej trochę chropowatej powierzchni. Na takich płytkach się nie ślizgamy.

W każdym sklepie znajdziemy płytki w różnych rozmiarach i kolorach

Dzięki temu każdy – bez względu na indywidualny gust – znajdzie dla siebie płytki idealne. Wybierając płytki, warto również pamiętać o tym, że wielkość pomieszczenia ma wpływ na wielkość płytek. W dużych kuchniach sprawdzi się każda wielkość płytek, w małych lepsze będą te mniejsze. W razie czego, płytki zawsze można dociąć, sprawdź ofertę przecinarek i szlifierek do płytek na https://www.husqvarnacp.com/pl/narzedzia-diamentowe/narzedzia-do-szlifowania-nawierzchni-umozliwiajace-szlifowanie-i-polerowanie/

Wśród parametrów płytek, które mają ogromne znaczenie w kuchni wymienić należy ich klasę ścieralności. Wybierając płytki, należy szukać na opakowaniach wartości parametru PEI. Przyjmuje on wartość od 1 do 4. Jeśli chodzi o płytki w kuchni, to warto szukać takich, których klasa ścieralności wynosi przynajmniej 3. W kuchni ogromne znaczenie ma również nasiąkliwość. Płytki kuchenne są bowiem nierzadko zalewane wodą przy wykonywaniu różnych prac kuchennych.

Dodaj komentarz