Uważaj na ubezpieczenia zdrowotne

Ubezpieczenie zdrowotne prywatne bije rekordy popularności, Okazuje się, że nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ coraz to częściej dokładamy starań, aby znaleźć odpowiednią ofertę i zapewnić sobie i swojej rodzinie komfort w postaci prywatnej opieki medycznej.

Większość z nas najchętniej nie wydałaby na taką polisę więcej niż 50 złotych miesięcznie i tu zaczynają się schody. Musisz jednak zdawać sobie sprawę z faktu, że w ramach takiej kwoty znajdzie się raczej podstawowa ochrona. Zdecydowana większość prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych jakie oferowane są na rynku ubezpieczeń, a już na pewno tych za które zapłacimy mniej niż 90 zł miesięcznie, ma formę tzw. abonamentów medycznych.

Co daje abonament medyczny?

Abonament medyczny daje dostęp do fachowej opieki medycznej wobec czego możliwe staje się coraz to popularniejszy na rynku. ponadto musisz zdawać sobie sprawę z faktu, że ubezpieczenie szpitalne są droższe i bardzo często nie są w stanie zagwarantować pełnej hospitalizacji. Standardowe ubezpieczenie zdrowotne daje dostęp do prywatnych placówek medycznych współpracujących z ubezpieczycielem w zamian za regularnie opłacaną składkę. Pamiętaj również o tym, że katalog usług medycznych, z których można korzystać jest jasno określony i zawiera przede wszystkim opiekę ambulatoryjną. Jeżeli chodzi o leczenie ambulatoryjne to jest to dostęp do prywatnej opieki medycznej bez konieczności przebywania w danej placówce medycznej ponad 24 godziny. W szczególności chodzi tutaj o konsultacje u lekarzy specjalistów, leczenie, zabiegi, badania, testy diagnostyczne, szczepienia, wizyty domowe, itp.

Wybór pakietu medycznego

Przy wyborze pakietu medycznego obowiązuje jedna bardzo ważna zasada: im więcej usług, tym droższa polisa. Nasze poszukiwania ubezpieczenia zdrowotnego należy rozpocząć od oferty najtańszej ze składką kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Taka polisa ubezpieczeniowa może się jednak okazać niewystarczająca. W przypadku polis medycznych trzeba jednak mieć na uwadze fakt, iż prywatna opieka medyczna jest droga i dobra polisa zdrowotna nie może kosztować mało, bo i poziom ochrony będzie niewielki.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *