Ubezpieczenie na mieszkanie lub dom- jak je wybrać?

Ubezpieczenie na mieszkanie lub dom- jak je wybrać?Wielu ludzi jest zdania, że aby ubezpieczyć mieszkanie trzeba mieć dużo pieniędzy. Nic bardziej błędnego. Wystarczy dwieście złotych rocznie, aby wykupić dość dobrą polisę i mieć spokojną głowę. Dzięki temu, podczas wyjazdu na wakacje nie musimy martwić się o to, co dzieje się w naszym domu.

Zaczynając od początku, należy nakreślić na co najlepiej zwrócić uwagę przed zakupem odpowiedniego ubezpieczenia. Istnieje bowiem kilka bardzo istotnych czynników, które powinny mieć decydujący wpływ na naszą decyzję. Zawsze muszą się one znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Należy dokładniej przyjrzeć się kwestiom dotyczących kradzieży i włamania, zdarzeń losowych, pokrycia kosztów naprawy i wizyty fachowca, a także ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i następstw nieszczęśliwych wypadków.

Porównanie ofety

Kluczowe dla wyboru odpowiedniej oferty jest jednak porównanie kilku z nich, by na tej podstawie dokonać jak najlepszej decyzji. Za pomocą kalkulatora ubezpieczenia mieszkania można wykupić ubezpieczenie w kilka minut, dokonując płatności on-line. Oferowane polisy często są w cenach znacznie niższych niż u samego ubezpieczyciela. Ten system działa podobnie jak sklep internetowy, ponadto oferuje różnorodne zniżki. Nie musimy się też martwić o dodatkowe koszty prowizji.

Można pokusić się też o wyszukanie innych serwisów, które przedstawiają szeroki wachlarz ubezpieczycieli. Daje on także możliwość porównywania różnych opcji za pomocą wybranych kryteriów. Ubezpieczenie staje ważne z momentem dokonania płatności przez Internet, a polisę otrzymamy poprzez pocztę elektroniczną.

Poszukując odpowiedniej polisy w sposób tradycyjny, pamiętajmy, aby nie kierować się tylko i wyłącznie ceną. Czasami lepiej jest wybrać znacznie szerszy zakres ubezpieczenia, gdyż zazwyczaj różnice w cenie nie są zbyt znaczne.

Wartość polisy

Przy zakupie ubezpieczenia warto także zwrócić uwagę na jego wartość. Wielu ludzi umyślnie zaniża wartość swojego mienia, gdyż próbują w ten sposób zaoszczędzić pieniądze na składkach. Należy jednak jasno powiedzieć, że sami sobie możemy tym zaszkodzić. W przypadku powstania ogromnych szkód na skutek zdarzeń losowych, np. pożaru, bardzo wiele na tym stracimy. Odszkodowanie, które uzyskamy z tego tytułu wystarczy jedynie na pokrycie strat. Pamiętajmy również, aby ubezpieczyć mienie, które jest nowe, a jego wartość jeszcze jest względnie wysoka. Dzięki za wszystko temu, w razie wypadku będzie nas stać na to, aby odbudować dom albo kupić nowy sprzęt.

Bez względu na to, w jaki sposób wybierzemy odpowiednią polisę i ile spędzimy czasu analizując poszczególne opcje, pamiętajmy, że ma ona służyć nam oraz zapewnić skorzystanie z wyjścia awaryjnego. Nigdy nie wiemy, co nas spotka, dlatego czasem lepiej jest wydać nieco większą sumę na ubezpieczenie, aby potem być spokojnym. W razie ewentualnego wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia losowego przynajmniej nie będziemy stratni.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *