Ubezpieczenie domu – dla kogo taka oferta?

Ubezpieczenie domu – dla kogo taka oferta?Wakacje, święta czy weekendy to doskonałe okazje do tego, aby wyjechać, odpocząć i zmienić otoczenie. Czasami dzieje się tak, że nasze mieszkanie lub dom pozostaje przez wiele długich dni i nocy puste, bez żadnej opieki. Warto być przygotowanym na wypadki włamania czy kradzieży i ubezpieczyć swoją nieruchomość.

Z reguły ubezpieczenia nieruchomości nie można wykupić tylko na okres wakacyjny. Jest ono ważne przez cały rok. Jednak istnieje kilka rozwiązań w postaci polis krótkoterminowych, które są ważne przez okres kilku tygodni. Decyzja o ubezpieczeniu domu niesie ze sobą nie tylko komfort psychiczny, lecz także możemy korzystać z tzw. pakietu Assistance. W jego ofercie możemy korzystać np. z pomocy hydraulika. Chociaż taką wizytę musimy opłacić z własnej kieszeni, to jednak dzięki takiemu pakietowi, nie musimy martwić się o to, czy znajdziemy fachowca w sobotni wieczór.

Ubezpieczenie budynku lub mieszkania

Mieszkanie lub dom możemy ubezpieczyć na kilka sposobów. Pierwszy z nich swoją ochroną obejmuje sam dom bądź mieszkanie. Jest to zabezpieczenie przed zdarzeniami losowymi, które mogą zniszczyć lub poważnie uszkodzić nieruchomość. W skład takich zdarzeń wchodzi m.in. pożar, huragan, zalanie, czy upadek drzewa. W kolejnym przypadku wraz z budynkiem można ubezpieczyć jego wyposażenie, a więc wszelkiego rodzaju sprzętu znajdujące się w jego wnętrzu, meble, czy elementy takie jak drzwi i okna. Istnieje tutaj także opcja, która ochroni nas przed odpowiedzialnością cywilną.

Wartość rzeczywista czy odtworzeniowa

Podczas podejmowania decyzji o ubezpieczeniu budynku, trzeba wiedzieć na co należy zwrócić uwagę. Swój dom możemy ubezpieczyć na wartość rzeczywistą lub odtworzeniową. W przypadku, gdy posiadamy stary, kilkudziesięcioletni dom, bezpieczniej zdecydować się na drugą opcję, choć koszty jej wykupienia zapewne będą trochę większe. Wartość pieniężna jaka zostanie nam wypłacona w przypadku kradzieży może być zróżnicowana. Najwięcej możemy spodziewać się w przypadku utraty sprzętu komputerowego, fotograficznego czy instrumentów muzycznych. Jeżeli kradzież miała miejsce poza domem, możemy spodziewać się jedynie rekompensaty w postaci dziesięciu procent sumy wartości skradzionej rzeczy.

Wybierając odpowiednie ubezpieczenie swoich czterech kątów, pamiętajmy o tym, żeby nie kierować się jedynie niską ceną. Najlepiej przeanalizować zakres ubezpieczeń za pomocą internetowych porównywarek, aby wybrać najkorzystniejszą opcję dla bezpieczeństwa naszego domu.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *