Ubezpieczenie dla małej firmy

Ubezpieczenie dla małej firmy

Właściciele małych firm zaczynając prowadzenie działalności często zmagają się z wieloma problemami związanymi w prowadzeniem własnej firmy. Często boją się oni, że nie mogą sobie pozwolić na ubezpieczenie swojej firmy, jednak nie jest to do końca prawda. Coraz więcej firm ubezpieczeniowych oferuje korzystne formy ubezpieczenia, dobrane także do potrzeb małych przedsiębiorców.

Korzystając z ubezpieczenia, mają oni pewność, że ich firma cały czas jest chroniona przed różnymi zdarzeniami losowymi.

Małą firmę warto ubezpieczyć!

Czy małą firmę warto ubezpieczyć? Oczywiście, że tak! Nawet jeżeli łączy koszt mienia nie jest wysoki, to jego ubezpieczenie daje gwarancję, że tych środków nie stracimy. W końcu zdarzyć mogą się różne sytuacje – pożar, kradzież, uszkodzenie towaru podczas transportu, zniszczenie maszyn, a także uszkodzenie lub kradzież mienia pracowniczego (np. ubrań, roweru czy obuwia). Bez ubezpieczenia ewentualne koszty będzie trzeba pokryć z własnej kieszeni, co dla nowego przedsiębiorcy jest często ogromnym obciążeniem finansowym. Na szczęście korzystanie z polis dla firm uwalnia od tego problemu.

Ubezpieczenie firmy – na co zwrócić uwagę?

Wybierając odpowiednie ubezpieczenia dla firm, należy przede wszystkim przemyśleć, co chcemy ubezpieczyć. Wiele firm decyduje się na ubezpieczenie sprzętu elektrycznego, przenośnego oraz maszyn. Są to bowiem podstawowe narzędzia ich pracy, bez których nie mogą działać, a mogą zostać zniszczone przez zalanie lub zostać ukradzione. Firmy zajmujące się sprzedażą różnych produktów z kolei bardzo często decydują się na ubezpieczenie mienia przyjętego do sprzedaży. Nieobowiązkowe, ale warte uwagi, jest z pewnością ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej.

Odpowiedni pakiet

Wybierając odpowiedni pakiet ubezpieczenia dla firmy warto dopytać o wszystkie szczegóły. Okazać może się bowiem, że ubezpieczenie sprzętu elektrycznego obowiązuje tylko wtedy, jeżeli został on zakupiony jako nowy lub jeżeli jego wartość nie jest wyższa niż określona w polisie suma.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *