Jak tanio kupić OC i AC i czy na pewno warto?

Jak tanio kupić OC i AC i czy na pewno warto?

Z roku na rok składki z ubezpieczenia komunikacyjne rosną. Dlatego też szukamy często jak najtańszej opcji. Niestety jeśli chodzi o ubezpieczenie autocasco często robimy to kosztem zakresu, a jak sprawnie likwidowane są szkody z polisy OC okazuje się dopiero w praktyce. Jednak nie znaczy to, że nie warto szukać najtańszej opcji i porównywać ceny. Dla podobnego zakresu ubezpieczenia i tego samego pojazdu różnice między towarzystwami mogą być znaczne.

Kto zapłaci najmniej?

Porównując ubezpieczenia kalkulator OC online bierze pod uwagę sporo zmiennych. Przede wszystkim pojemność silnika, markę i model pojazdu, jego przebieg i rok produkcji. Ważne jest także kto tym samochodem jeździ a najważniejsze jaką ma historię ubezpieczeniową. Największy wpływ na składkę mają bowiem okresy bezszkodowej jazdy. Na wysokość składki mogą mieć wpływ z pozoru drobiazgi, jak na przykład miejsce postoju auta w nocy.

Co jeszcze wpływa na składkę?

Ważne jest w jakim regionie mieszkamy. Ubezpieczyciele wyliczają ryzyko na podstawie wielu zmiennych. Natężenie ruchu w okolicy, w której mieszkamy i użytkujemy samochód jest jedną z ważniejszych. Im większy ruch tym, na logikę, większe ryzyko wypadku. I taką logika kierują się towarzystwa ubezpieczające. Wpływ na składkę ma także wiek kierowcy. Ze statystyk bowiem wynika, ze najwięcej wypadków powodują młodzi kierowcy w wieku 18-24 lata.

Mam zniżkę na OC ale nigdy nie kupowałem autocasco…

Nie kupowałem, więc nie mam historii. Ale ostatnia stłuczka i konieczność wyłożenia solidnej kwoty ze swojej kieszeni przekonała mnie, że warto. Trzeba sprawdzić, które towarzystwo proponuje specjalne zniżki dla takich kierowców. Zniżka za zniżkę w OC ma zachęcić do rozszerzania ubezpieczenia o pełny pakiet. Inną możliwością jest zakup minicasco. Jest to okrojone autocasco, które zwykle chroni w sytuacji szkody całkowitej i kradzieży. Do niego można dokupić także dodatkowe ubezpieczenia chroniące newralgiczne elementy auta jak na przykład ubezpieczenie szyb czy też opon. Łączna składka nadal może być znacznie niższa od kompleksowego autocasco.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *