Samodzielne obliczanie składki OC

Samodzielne obliczanie składki OC

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i nie ma opcji, by ktokolwiek mógł się od niego wymigać. Trzeba podpisać umowę ubezpieczenia i tyle. Można jednak poszukać opcji, która będzie najtańsza.

Ustawodawca nakłada na nas obowiązek posiadania ubezpieczenia i standaryzuje jego warunki. Różni ubezpieczyciele różnie oceniają jednak ryzyko w zależności od cech klienta i na tej podstawie określają jego składkę na różnym poziomie. Kierowcy opłaca się poszukać opcji, która będzie dla niego najtańsza, a w celu jej znalezienia najlepiej jest dokonywać wyliczeń z użyciem kalkulatorów internetowych. Dzięki nim nie trzeba chodzić od towarzystwa do towarzystwa ubezpieczeniowego i marnować całego dnia.

Kalkulator ubezpieczeń

Jeśli znajdziemy już stronę internetową z takim kalkulatorem, wszystkie kolejne czynności będą już bardzo proste. Naszym zadaniem będzie po prostu wypełnić wszystkie przedstawione nam pola zgodnie z prawdą. Są one zawsze bardzo dobrze opisane i nigdy nie ma większych problemów z ich uzupełnieniem. Są to zresztą dane bardzo podstawowe. Dla pewności, że niczego nie pomylimy, najlepiej jest mieć ze sobą dowód rejestracyjny samochodu oraz swoje prawo jazdy. Są tam wszystkie najpotrzebniejsze informacje oraz po prostu numery tych dokumentów, ponieważ do zawarcia umowy na odległość takie informacje są potrzebne.

Sprawdź jak obliczyć składkę http://www.mtu24.pl/oblicz-skladke-oc-samodzielnie-jak-to-zrobic/

Baza CEPiK

Na wszelki wypadek warto przestrzec wszystkie osoby korzystające z tego typu kalkulatorów do zawierania umowy ubezpieczenia na odległość, że firmy ubezpieczeniowe korzystają z nowej wersji bazy CEPiK, czyli informacji o kierowcach i pojazdach. Wiele osób potrafi się skusić na pewne celowe niedopatrzenia lub pomyłki przy informowaniu o spowodowanych kolizjach czy rocznym przebiegu pojazdu. Takie informacje są w pełni dostępne dla ubezpieczyciela i jeśli ktoś poświadczy nieprawdę przy podawaniu swoich danych, można być pewnym, że prędzej czy później wszystkie tego typu niedokładności zostaną skorygowane. Nie różni się to zresztą niczym od procedury przeprowadzanej z agentem ubezpieczeniowym.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *