Rodzaje i zakres ubezpieczeń turystycznych

Często podróżujesz, planujesz rozpoczęcie pracy w obcym kraju lub wybierasz się na wakacje za granicą? A może posiadasz firmę, delegującą pracowników poza Polskę? W każdym z wymienionych przypadków odpowiednim rozwiązaniem może być dla Ciebie ubezpieczenie turystyczne. Firmy ubezpieczeniowe oferują obecnie wiele zróżnicowanych wariantów takiej polisy, dostosowanych do potrzeb klientów.

Ubezpieczenia turystyczne obejmują wyjazdy różnego typu: możesz nimi objąć zarówno pobyt w polskich górach, jak i wspinaczkę na szczyty Alp, wyjazd na afrykańskie safari, poza granice Europy czy też spokojny relaks na jednej z tropikalnych plaż. Ubezpieczenie zawierane jest na wybraną ilość dni (dostępna jest również polisa roczna oraz nielimitowana) i dotyczy wszystkich osób, które wyjeżdżają poza granice kraju. Poszczególne firmy oferują również atrakcyjne zniżki na ubezpieczenie podróży dla rodzin z dziećmi. Zakres każdej polisy turystycznej obejmuje m.in. następstwa nieszczęśliwych wypadków, koszty leczenia, bagaż, usługi assistance oraz OC. Dzięki ubezpieczeniowej ochronie przez 24 godziny na dobę uzyskamy m.in. pomoc medyczną, wsparcie w razie utraty pieniędzy bądź dokumentów, odszkodowanie w przypadku zaginięcia bagażu czy pokrycie kosztów przyjazdu osoby bliskiej lub delegowanej na zastępstwo. Ubezpieczenie obejmuje również OC, pozwalające na pokrycie szkód, wyrządzonych osobom trzecim. Udogodnieniem dla osób prowadzących aktywny tryb życia jest natomiast brak konieczności opłacania dodatkowej składki (nie dotyczy to jednak nurkowania, narciarstwa i snowboardu). Poszczególne usługi oraz zasięg terytorialny ubezpieczenia uzgadniane są indywidualnie, dzięki czemu bez problemu dostosujemy je do aktualnych potrzeb. Niektóre firmy oferują również pokrycie kosztów w razie odwołania lotu, noclegu czy uczestnictwa w imprezie poza granicami kraju.

Umowę ubezpieczenia turystycznego możemy zawrzeć na kilka sposobów. Nowoczesną formą jest ubezpieczenie online, dzięki któremu w prosty i szybki sposób ustalimy wszelkie szczegóły usługi. Umowę możemy podpisać również w biurze wybranej firmy ubezpieczeniowej lub zamówić przez telefon.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *