Pożyczka gotówkowa: popularny instrument finansowy

Pożyczka gotówkowa: popularny instrument finansowy

Oferta produktów bankowych jest bardzo różnorodna. Produktem, który klienci wybierają wyjątkowo często jest pożyczka gotówkowa. Jedną z największych zalet pożyczki jest to, że pożyczkobiorca nie musi określać celu, na który zamierza przeznaczyć pożyczone środki.

Na co zwrócić uwagę szukając atrakcyjnej pożyczki?

Są pewne elementy, na które należy koniecznie zwrócić uwagę szukając dla siebie dobrej oferty. Elementem, na który należy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności jest cena pożyczki. Składa się na nią nie tylko oprocentowanie pożyczki, ale także prowizja i ewentualne opłaty dodatkowe. Wybierając pożyczkę należy kierować się roczną rzeczywistą stopą oprocentowania. Wskaźnik RRSO musi zostać podany przez każdy bank i każdą instytucję pozabankową, która zajmuje się udzielaniem pożyczek. Przed wzięciem pożyczki należy uważnie przyjrzeć się swoje sytuacji finansowej. Pożyczkę trzeba bowiem spłacić; w przypadku, gdy raty nie będą wpływać w terminie  trzeba zapłacić wysokie karne odsetki. Do tego pożyczkobiorca, który ma zaległości w spłacaniu rat zostanie przez bank zgłoszony do Biura Informacji Kredytowej. Konsekwencje poniesie w przyszłości, gdy będzie ubiegał się o kolejną bankową pożyczkę albo kredyt. Dłużnicy, którzy znajdują się w BIK mają mniejsze szanse na ich przyznanie.

Czy ubezpieczać pożyczkę?

W przypadku pożyczki gotówkowej jej ubezpieczenie nie zawsze jest przez bank wymagane. Najczęściej bank domaga się wykupienia ubezpieczenia, gdy pożycza klientowi wysoką kwotę. Wykupienie ubezpieczenia zawsze podnosi cenę pożyczki. Ale często bank decyduje się obniżyć wysokość oprocentowania, gdy klient wyrazi zgodę na to, aby pożyczka gotówkowa została ubezpieczona. Przed wyrażeniem zgody należy jednak dokładnie wszystko wyliczyć. Nie zawsze obniżenie oprocentowania okaże się na tyle wysokie, że wykupienie ubezpieczenia okaże się korzystne.

Środki z pożyczki gotówkowej można przeznaczyć na dowolny cel. To jeden z powodów, dla których cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *