Polska w Unii Europejskiej

Polska w Unii Europejskiej

Podczas wyboru takiego produktu jak ubezpieczenie podróżne szczególnego zwrócenia uwagi wymaga fakt, iż wejście Polski do Unii Europejskiej skutkuje tym, że Polacy przebywający w innych krajach członkowskich mogą bezpłatnie uzyskać pomoc lekarską.

Możliwe jest to na takiej samej podstawie i w takim samym zakresie jak obywatele państwa unijnego, w którym zdarzył się wypadek. Należy również uwzględnić fakt, że Polski obywatel może na terytorium Unii uzyskać potrzebną pomoc ograniczoną jednak do poziomu bezpłatnego lecznictwa w danym państwie. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że dokładne reguły pokrycia kosztów leczenia na terytoriach Unii Europejskiej reguluje prawo krajowe państwa, w którym będziemy poddawani leczeniu.

Koniec ubezpieczeń turystycznych?

W świetle podobnych uregulowań prawa wspólnotowego, po wejściu do Unii Europejskiej, co poniektórzy obserwatorzy rynku przewidywali koniec ubezpieczeń turystycznych, a szczególnie omawianej ich części – kosztów leczenia za granicą. Po przeprowadzeniu głębszej analizy można jednoznacznie stwierdzić, że te wydały się zbyt daleko idące. Okazuje się, że istnieje szereg zagrożeń, z którymi pomimo ochrony ze strony publicznej służby zdrowia potencjalnie poszkodowana osoba może się spotkać. Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że skutkują one koniecznością pokrycia kosztów niektórych usług medycznych.

Co jest istotne z punktu widzenia poszkodowanego?

Po pierwsze, co jest z punktu widzenia potencjalnego poszkodowanego wyjątkowo istotne, to problematycznym pozostaje to, iż prawo unijne pozostawia istotną lukę w kwestii transportu poszkodowanego do miejsca zamieszkania lub miejsca dalszego leczenia, co może poszkodowanym nastręczać daleko idących trudności finansowych. Zdecydowanie więc warto jest zdawać sobie sprawę z podobnych kwestii ponieważ mogą mieć one duży wpływ na realizowane przez nas założenia. Wiele cennych informacji w temacie będziemy mogli pozyskać ze stron internetowych, które zajmują się realizacją danych tematów. Zdecydowanie warto jest sięgać do tego typu źródeł, ponieważ wnoszą one wiele dobrego do naszego życia.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *