Pierścionki zaręczynowe z białego złota podbijają rynek

Pierścionki zaręczynowe z białego złota podbijają rynek

Jeśli chodzi o tradycyjną modę ślubną, mamy do czynienia z wyjątkowo konserwatywnym światem. Moda zazwyczaj jest bardzo mocno hektyczna i z każdym rokiem wszystkie definicje piękna czy stroju odpowiedniego na daną okazję potrafią stanąć na głowie. Jest to zupełnie normalne. W modzie ślubnej także mamy do czynienia z dużą różnorodnością, ale mimo wszystko istnieją tutaj kanony, od których się nie odchodzi i co najwyżej wprowadza się do nich pewne niewielkie modyfikacje. W przypadku szeroko rozumianej biżuterii ślubnej taką niewielką modyfikacją w ostatnich latach jest przede wszystkim białe złoto.

Białe złoto

Zacząć trzeba od tego, że białe złoto nie jest jakimś osobnym rodzajem złota, innym pierwiastkiem chemicznym, różni się jedynie kolorem. Złoto w przypadku biżuterii to praktycznie zawsze jakiś stop, ponieważ samo złoto jest bardzo delikatne i wcale nie takie ładne, jak się większości osób wydaje. Najczęściej korzysta się z dość niskich prób, w których jest sporo chociażby żelaza. W przypadku złota białego także stosuje się mieszankę złota, ale trochę inną. Pierścionki zaręczynowe z białego złota – przykłady zobaczyć można tutaj – wykonane są poprzez zmieszanie złota z palladem lub niklem. Pierwszy z tych pierwiastków to drogi metal szlachetny. Oferuje on naprawdę ładne, jasne złoto białe. Nikiel nie jest metalem szlachetnym, chociaż jego kolorystyka sprawia, że dla wielu osób stop jest nawet ładniejszy. Niestety, ten rodzaj złota może potem powodować uczulenia i nie zawsze może być z tego powodu wykorzystywany.

Nowa moda

Dlaczego pierścionki zaręczynowe z białego złota stały się popularne? Odpowiedź na tak postawione pytanie jest bardzo prozaiczna. Takie pierścionki są zwyczajnie inne. Czy ładniejsze? Dla wielu osób tak, zwłaszcza jeśli złoto białe łączy się w fantazyjny sposób z innymi rodzajami złota oraz z rożnymi kamieniami szlachetnymi. Praktyka pokazuje bowiem, że białe złoto jest idealnym materiałem do łączenia z innymi metalami szlachetnymi oraz z klejnotami o bardzo różnej barwie. Świetnie prezentują się na nim rubiny, szafiry i szmaragdy oraz oczywiście najbardziej klasyczne diamenty. Trzeba jedynie pamiętać, że złoto białe jest trochę droższe i mniej wytrzymałe od złota w jego klasycznym odcieniu oraz bizuteria ze zlota białego jest trudna w wykonaniu. Połączenia rodzajów złota są wymagające dla artystów tej sztuki, przez co można mieć poważne problemy z uzyskaniem efektu, który ktoś sobie wymarzy.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *