Pielęgnacja ciała przy AZS

Pielęgnacja ciała przy AZS

Atopowe zapalenie skóry dotyka statystycznie co dziesiąte niemowlę na świecie. Daję to ogromną liczbę osób, które przez całe życie borykają się z problemami skórnymi.

Na szczęście zachowując podstawowe zasady higieny i dbając o skórę, jesteśmy w stanie łagodzić objawy atopowego zapalenia skóry, a nawet wygaszać je całkowicie.

Atopowe zapalenie skóry to przewlekła choroba, która jest nieuleczalna i jest z nami przez całe życie

Lekarze nie są całkowicie zgodni co do przyczyn pojawiania się AZS u dzieci i dorosłych. Najczęstszym wyjaśnieniem jest dziedziczność choroby oraz wady układu immunologicznego, która objawia się nadprodukcją przeciwciał. Choroba objawia się nawet w pierwszym roku życie, a jej pierwsze symptomy bardzo trudno przegapić. Dziecko ma silnie zaczerwienioną skórę, zwłaszcza na policzkach, czole, owłosionych częściach głowy oraz pod kolanami i na zgięciach rąk. Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo sucha i w miarę rozwoju choroby pojawiają się silne zaczerwieniania, które nieleczone ewoluują w swoistą rybią skórę. To pierwsze symptomy AZS, które powinny skłonić nas do natychmiastowego skorzystania z porady lekarza dermatologa. Ten na bazie prób i błędów wyodrębni alergen oraz poinformuje nas co do zasad codziennej pielęgnacji dziecka.

Więcej na https://www.nowafarmacja.pl/atopowe-zapalenie-skory-azs-luszczyca-2

Wbrew powszechnemu przekonaniu osoby dotknięte atopowym zapaleniem skóry nie powinny zbyt często się myć

Nie oznacza to broń boże zaniedbania higieny codziennej, zwłaszcza miejsc intymnych, ale ograniczenia tego działania wody, które wysusza nadmiernie skórę. Dlatego ciało takiej osoby dorosłej lub dziecka winno być obmywane przy użyciu specjalistycznych kosmetyków produkowanych na bazie składników naturalnych.

Po kąpieli powinniśmy w celach ochronnych zastosować krem na atopowe zapalenie skóry i łuszczycę. Przede wszystkim ma on funkcje nawilżające i dzięki niemu skóra stanie się bardziej elastyczna i jędrna. Po drugie wytworzy na powierzchni skóry specjalną warstwę lipidową, która pozwoli zachować wilgotność i nie dopuści do wnikania wewnątrz skóry szkodliwych dla niej substancji.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>