Oferta towarzystw ubezpieczeniowych

Oferta towarzystw ubezpieczeniowych

Powiedzenie, ze ile towarzystw ubezpieczeniowych, tyle ofert, nie jest słuszne. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe posiada bardzo szeroka gamę produktów ubezpieczeniowych. Mało które z nich może pozwolić sobie na to, by sprzedawać tylko jeden czy dwa rodzaje ubezpieczeń.

Taka firma nie utrzymałaby się na rynku. Dzisiaj ubezpieczyciel musi mieć w swojej ofercie wiele produktów, by sprostać potrzebom wielu klientów. Nie tylko ubezpieczenia samochodu, ale i majątkowe, mienia czy nieruchomości. Im większy wybór, tym ubezpieczyciel ma szansę na większą liczbę klientów, a co za tym idzie, na większe zyski. Poza tym sprzedając tylko jeden rodzaj ubezpieczenia, na przykład tylko samochodowe, mógłby narazić się na straty. W ubezpieczeniach często jest, bowiem tak, że jedne polisy stanowią podstawę wypłaty odszkodowań w ramach innych polis.

Dużo rodzai polis

Aby towarzystwo dobrze prosperowało, musi oferować wiele rodzajów polis. Nie jest to zadanie trudne, gdyż rynek usług ubezpieczeniowych, reagując na nowe potrzeby ludzi stale wprowadza do oferty nowe produkty. Dzisiaj sprzedaje się nie tylko ubezpieczenia samochodów. Choć one, niewątpliwie, przez długi jeszcze czas, będą stanowiły większość produktów sprzedawanych przez ubezpieczycieli. Decyduje o tym fakt, iż ubezpieczenie OC samochodu jest ubezpieczeniem obowiązkowym. W czołówce najczęściej kupowanych polis, znajdują się i te, których przedmiotem są domy i mieszkania.

Ubezpieczenia nieruchomości

Ubezpieczenia nieruchomości stanowią drugi filar działalności firm ubezpieczeniowych. Poza nimi ubezpieczeniom coraz częściej podlegają zagraniczne wyjazdy. Coraz większa ilość ludzi przekonuje się o tym, iż właściwe ubezpieczenie zagraniczne jest gwarancja spokojnego i udanego wyjazdu. Stale zyskują na popularności również indywidualne ubezpieczenia na życie i medyczne. Stosunkowo nowymi produktami są polisy na wypadek raka i ubezpieczenie na dożycie. Chętni kupowanymi ubezpieczeniami są różnego rodzaju ubezpieczenia grupowe, proponowane szczególnie zakładom pracy lub biurom podróży organizującym wyjazdy krajowe lub zagraniczne.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *