Obsługa prawna nieruchomości

Obsługa prawna nieruchomościPojęcie nieruchomości jest niezwykle szerokie. Należą do nich zarówno nieruchomości rolne, lokalowe, gruntowe, jak i budynkowe. Niezależnie od tego z jakiego rodzaju nieruchomością mamy do czynienia podlega on prawu nieruchomości. Kancelaria prawna nieruchomości może nam pomóc w różnych czynnościach prawnych związanych z nieruchomością. Z usług kancelarii prawnej, która zajmuje się obsługą prawną nieruchomości mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak też wspólnoty lub spółdzielnie mieszkaniowe.

Kiedy możemy szukać pomocy w kancelarii adwokackiej?

Osoby indywidualne mogą zgłosić się do kancelarii specjalizującej się w obsłudze prawnej nieruchomości między innymi w następujących sytuacjach:

  • uzyskania wpisu do księgi wieczystej nieruchomości;
  • sporządzenia umowy najmu lub dzierżawy;
  • sporządzenia umowy darowizny nieruchomości.

W przypadku darowizny nieruchomości kancelaria prawna może służyć pomocą także w sytuacji, kiedy darczyńca podjął decyzję o odwołaniu darowizny.

Kancelaria prawna, której specjalnością jest prawo nieruchomości może także reprezentować swoich klientów w postępowaniu przed sądem w przypadku, kiedy nieruchomość staje się przedmiotem różnych sporów.

Oferta dla wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych

Wszelkie umowy, regulaminy oraz statuty wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej mogą zostać (a nawet powinny) zostać sprawdzone przez prawników. Idealnie byłoby, gdyby to prawnicy specjalizując się w prawie nieruchomości sporządzili te dokumenty. Podobnie jak w przypadku porad prawnych dla osób indywidualnych, także w przypadku wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych mogą one być reprezentowane w toczącym się przed sądem postępowaniu przez prawników z kancelarii zajmującej się obsługą prawną nieruchomości. Co więcej, adwokat może uczestniczyć w zebraniach członków spółdzielni mieszkaniowej.

Z usług kancelarii specjalizujących się w prawie budowlanym, administracyjnym i nieruchomości mogą korzystać zarówno spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, jak i osoby fizyczne.

Dowiedz się więcej na: http://suwka.pl

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *