Na czym polega specyfika ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Na czym polega specyfika ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków?

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków ma charakter dobrowolny. Systematycznie rośnie jednak liczba osób zainteresowanych jego opłacaniem. Wynika to przede wszystkim z tego, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkich zdarzeń, które staną się naszym udziałem, choć nie bez znaczenia jest i to, że ubezpieczenie jest znane ze swojej skuteczności.

Na co zatem zwracać uwagę podczas jego podpisywania?

Zakres ubezpieczenia

Niektóre ubezpieczenia prywatne mają niemal identyczne brzmienie bez względu na to, u kogo zostaną podpisane. W przypadku ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków sytuacja jest jednak zdecydowanie odmienna. Owszem, niektóre zapisy są bardzo podobne u każdego ubezpieczyciela, różnic jest jednak znacznie więcej niż początkowo mogłoby się nam to wydawać. Właśnie dlatego warto zainteresować się zakresem ubezpieczenia jeszcze przed jego podpisaniem. Pozwoli nam to na wyeliminowanie sytuacji, w której pomimo regularnego płacenia składki nie otrzymamy pieniędzy, choć te wydawały się nam czymś oczywistym.

Wyłączenie odpowiedzialności

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków jest szczególnym rodzajem polisy, trudno więc dziwić się, że podmioty posiadające je w swojej ofercie obawiają się nadużyć ze strony nieuczciwych klientów. Ochronę przed nimi stanowi wyłączenie odpowiedzialności, a więc zbiór przypadków, w których ubezpieczyciel daje sobie prawo do tego, aby nie wywiązać się z obowiązku wypłaty odszkodowania. Niektóre przypadki wydają się oczywiste, trudno bowiem liczyć na odszkodowanie za wypadek drogowy spowodowany pod wpływem alkoholu. Niestety, nie brakuje także bardziej kontrowersyjnych zapisów, warto więc podejść ze szczególną starannością do tej części umowy z ubezpieczycielem.

Pomimo kwestii, które budzą kontrowersje, dominuje przekonanie, że ubezpieczenie nnw jest opłacalne, a tym samym warto się nim zainteresować. Wysokość miesięcznej stawki nigdy nie jest zbyt duża, a większość ubezpieczycieli dąży dziś do tego, aby zasady współpracy z nimi były rzeczywiście czytelne.

Przeczytaj też: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/bezpiecze%c5%84stwo-rodzina/ubezpieczenie-nnw-na-wszelki-wypadek

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *