Jak ustalać sumę gwarancyjną?

Jak ustalać sumę gwarancyjną?

Ubezpieczenie turystyczne to jeden z produktów finansowych oferowanych przez firmy ubezpieczeniowe, w który bez wątpienia warto jest się zaopatrzyć jeszcze przed wyjazdem na urlop. Tymczasem wiele osób ignoruje ten fakt naiwnie sądząc, że nic złego nie może im się w trakcie wyjazdu wydarzyć.

W tym miejscu największą rolę będzie mieć ustalenie sumy gwarancyjnej – na pewno warto jest uwzględnić wariant pesymistyczny i przyjąć, że może Nas spotkać wypadek, na skutek którego będziemy mogli doznać znacznego uszczerbku na zdrowiu, którego leczenie będzie wymagało użycia wyjątkowo kosztownych metod i specjalistycznych procedur. Sugerując się praktycznymi przykładami w tym zakresie zasadnym jest rozpatrywanie limitów na poziomie minimum równowartości 10 000 – 15 000 euro.

Co powinna obejmować umowa?

Istotne jest tutaj również to, że umowa powinna obowiązywać zakład ubezpieczeń do automatycznego pokrycia wszelkich kosztów związanych z leczeniem osoby poszkodowanej i to bez konieczności wydatkowania przez nią własnych środków. Dopiero później można ubiegać się o ich refundację. Zdarza się również tak, że zakłady ubezpieczeń wprowadzają minimalne limity – bardzo często dzieje się to dopiero po przekroczeniu którego ubezpieczenie ma np. równowartość 100 euro. Aby uniknąć konieczności wydatkowania nawet tych relatywnie niskich kwot takich rozwiązań najlepiej unikać. Należy również dokładnie sprawdzić i ustalić, czy zakład ubezpieczeń, z którego usług pragniemy skorzystać ma już uruchomione lub współpracuje ze specjalnym centrum alarmowym, które po wypadku koordynuje powypadkową pomoc medyczną.

Transport medyczny

Znaczenie ma tutaj również to, czy wybiera placówkę medyczną, zapewnia transport medyczny i do którego można zadzwonić w celu uzyskania wszystkich informacji związanych z postępowaniem powypadkowym. Oczywiście najlepiej jest gdy są to centra całodobowe (działające przez 24 h). Warto jest więc wybierać ubezpieczycieli, którzy podobne kwestie biorą pod uwagę. Analiza możliwości rynkowych wpłynie na podjęcie najlepszej decyzji ze wszystkich możliwych.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *