Czy EKUZ jest wystarczający?

Czy EKUZ jest wystarczający?

Posiadanie wyłącznie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego z całą pewnością nie wystarczające jeżeli chcemy mieć zapewnienie kompleksowej ochrony. Ponadto warto dodać, że EKUZ różni się w znacznym stopniu od ubezpieczenie turystyczne, które można dostać w firmach ubezpieczeniowych.

Należy zdawać sobie sprawę z faktu, że oba produkty są wydawane przez dwa zupełnie różne organizacje i mają różny cel. Zakres ochrony – również jest tutaj inna. Jeżeli chodzi o kartę EKUZ to jej posiadanie ogranicza się do opieki medycznej w państwowych zakładach na identycznych zasadach, jak mieszkańcy danego kraju. Jest to substytut Narodowego Funduszu Zdrowia, który umożliwia dostanie pomocy w innych krajach członkowskich.

Najlepsze ubezpieczenie

Z kolei jeżeli chodzi o ubezpieczenie podróżne to zakres jego jest zależny od naszych potrzeb. Obecnie firmy ubezpieczeniowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują im możliwość dopasowania rozwiązania do ich oczekiwań. Zdając sobie sprawę z tego faktu znacznie łatwiej będzie nam dokonać wyboru najlepszego dla nas rozwiązania. Niemniej jednak dobrym pomysłem będzie na pewno skorzystanie z obu produktów – przy czym ubezpieczenie w podróży może stanowić uzupełnienie podstawowej ochrony jaką daje karta EKUZ. Podczas wyjazdu może dojść do wielu nieszczęśliwych sytuacji, w których będziemy musieli skorzystać z usług medycznych.

Opłaty za wizyty lekarskie

Warto jest zatem posiadać rozbudowaną ochroną, a w ten sposób w znacznym stopniu wpłyniemy na wybór najlepszego rozwiązania pośród wszystkich nam dostępnych. W zależności od danego kraju, posiadając jedynie Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego musimy liczyć się z podstawowymi opłatami za wizyty lekarskie. Dzięki indywidualnemu ubezpieczeniu dostajemy gwarancję, że opłaty te zostaną pokryte. Towarzystwo ponosi odpowiedzialność do sumy ubezpieczenia, warto więc zadbać, aby była ona wysoka. Zdając sobie sprawę z tego typu kwestii w mniejszym bądź większym stopniu wpłyniemy na wybór najlepszego dla nas rozwiązania.

Post Author: Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *